Lifebuoy ile "Dünya El Yıkama Günü" nü kutladık.

Unicef'in önderliğinde gerçekleştirilen "Dünya El Yıkama Günü" ne bu sene biz de katılma fırsatı bulduk.

1894 yılından bu yana 34 ülkede pek çok tüketiciye ulaşan "Lifebuoy Antibakteriyel Sabun", hijyenin Türkiye'de ki temsilcisi sayılan Domestos'un üreticisi kanalı ile bizlerle buluştu.

Öncelikle el yıkamanın önemlerini tekrar hatırladık. Sadece düzenli el yıkamayla milyonlarca çocuğun hayatı kurtulabilir. Unicef ve Dünya Sağlık Örgütü (WHO) kaynakları, Türkiye'de el yıkama alışkanlığının yayılması halinde bir fark yaratılabileceğini, 5 yaşın altındaki yaklaşık 3000 çocuğunun hayatının kurtulabileceğini gösteriyor.

Etkinliğin bir parçası olarak çocuklarımız önce seramik hamurundan çok güzel birer kirpi yaptılar.

Kirlenen elleri yıkamak için lavaboya geçildiğinde küçük bir deney yapıldı. Selin'de elline dökülen tozu iyice ellerine yaydı ve sonrasında sadece suyla yıkadı, mor ışıklı özel bir makinaya elini uzattığından elinin pek çok yerinde tozun kaldığını gördü.


Sonrasında ellerini eğitmenlerin öğrettiği şekilde Lifebuoy ile yıkadı ve tekrar ışık testini yaptı ve elinde hiçbir şey kalmamıştı.

Gördüğü herkese bu testi anlattı ve Lifebuoy Antibakteriyel sabunla ellerini yıkamanın ne kadar önemli olduğunun söyleyip durdu. Ayrıca ellerin nasıl yıkanmasını gerektiğini göstererek anlattı.


Keyifli bir gün geçirmekle birlikte, bilgilerimizi yeni teknolojik bilgilerle tamamlamış olduk.

Ellerinizi sıklıkla yıkamayı alışkanlık haline getirin, hastalıklardan korunun.


0 yorum:

Yorum Gönder