Lifebuoy ile "Dünya El Yıkama Günü" nü kutladık.

Unicef'in önderliğinde gerçekleştirilen "Dünya El Yıkama Günü" ne bu sene biz de katılma fırsatı bulduk.

1894 yılından bu yana 34 ülkede pek çok tüketiciye ulaşan "Lifebuoy Antibakteriyel Sabun", hijyenin Türkiye'de ki temsilcisi sayılan Domestos'un üreticisi kanalı ile bizlerle buluştu.

Öncelikle el yıkamanın önemlerini tekrar hatırladık. Sadece düzenli el yıkamayla milyonlarca çocuğun hayatı kurtulabilir. Unicef ve Dünya Sağlık Örgütü (WHO) kaynakları, Türkiye'de el yıkama alışkanlığının yayılması halinde bir fark yaratılabileceğini, 5 yaşın altındaki yaklaşık 3000 çocuğunun hayatının kurtulabileceğini gösteriyor.

Etkinliğin bir parçası olarak çocuklarımız önce seramik hamurundan çok güzel birer kirpi yaptılar.

Kirlenen elleri yıkamak için lavaboya geçildiğinde küçük bir deney yapıldı. Selin'de elline dökülen tozu iyice ellerine yaydı ve sonrasında sadece suyla yıkadı, mor ışıklı özel bir makinaya elini uzattığından elinin pek çok yerinde tozun kaldığını gördü.


Sonrasında ellerini eğitmenlerin öğrettiği şekilde Lifebuoy ile yıkadı ve tekrar ışık testini yaptı ve elinde hiçbir şey kalmamıştı.

Gördüğü herkese bu testi anlattı ve Lifebuoy Antibakteriyel sabunla ellerini yıkamanın ne kadar önemli olduğunun söyleyip durdu. Ayrıca ellerin nasıl yıkanmasını gerektiğini göstererek anlattı.


Keyifli bir gün geçirmekle birlikte, bilgilerimizi yeni teknolojik bilgilerle tamamlamış olduk.

Ellerinizi sıklıkla yıkamayı alışkanlık haline getirin, hastalıklardan korunun.


Korsan Külahlar
Korsan temalı partimizin yeni ürünleri hazır çok yakında sitede yerlerini alacaklar.
İşte onlara birer örnek, külahlar :-)

Kurabiye etiketi


Hazırlanan özel nişan kurabiyelerinin özel etiketleri ;-)

Uğurböceği Parti Konsepti

Parti yapmak o kadar keyifli ve renkli bir etkinlik ki bizde sizler için pek çok farklı konsept hazırlamaktan alamıyoruz kendimizi.

Uğurböceği konsepti ile ilgili tüm malzemeleri www.yapyapistir.com "Kendi Partini Kenin Yap" bölümü altında bulabilirsiniz.

Benim güzel kutularım


Yeni merakım kutular. Baksanıza hepsi birbirinden güzel. Artık çeşit çeşit desen desen kutu görebilirsiniz bu sayfalarda, yakında ;-)

Özel günleriniz için isteklerinizi iletebilirsiniz.

Sevgiler

Esra Madran

www.yapyapistir.com

Kelebek-Fiyonk Cupcake Süsleri


Cupcake Süsleri
Yeni hazırladığımız cupcake süslerimiz.

Parti Masası-2


Bunlarda Ayşem'in objektifinden ;-)


Doğumgünü Parti Masası-Lezzet Dergisi


Lezzet Dergisi'nin Ekim 2010 sayısı için Sevgili Ayşem hazırlayacağı tarifler için bir güzellik yapmak isteyince, kafa kafaya verdik ve Merve'nin bize verdiği destekle yukarıdaki güzel masa ortaya çıktı.
Ayşem pişirdi, Merve tasarımları oluşturdu bende bunları gerçeğe dönüştürdüm.
Sevgiler
Esra Madran